29.09.2017 - Sprzedawca piosenek

SPRZEDAWCA PIOSENEK

recital Romana Kołakowskiego

29.09.2017 r. godz. 18.30  Świdnicki Ośrodek Kultury Świdnica

Słynny niebieski prochowiec - spektakle

SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC

piosenki Leonarda Cohena

najbliższe spektakle:

06.11.2017 - Warszawa - Studio koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
07.11.2017 - Radom - Resursa
08.11.2017 - Toruń - Jordanki

27.09.2017 godz. 19.00 Sala koncertowa Radia Wrocław- "Słynny niebieski prochowiec"
28.09.2017 godz.18.00 Świdnicki Ośrodek Kultury Świdnica- "Słynny niebieski prochowiec"
08.10.2017 godz. 17.00 Filharmonia Lubelska- "Słynny niebieski prochowiec"

Więcej o spektaklu

 

 

III Warsztaty Teatru Piosenki

III W A R S Z T A T Y TEATRU PIOSENKI
Tarczyn/Racibory 6 – 9 maja 2017


Teatr Piosenki

zaprasza na
Warsztaty Artystyczne połączone z pracą nad nowym projektem

‘’Civis Christi’’- Prymas Tysiąclecia.

 


Chęć udziału mogą zgłaszać młodzi artyści nadsyłając na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

swoje CV z uwzględnieniem zainteresowań artystycznych i osiągnięć.
Zajęcia będą odbywały się indywidualnie i w małych grupach. Organizatorzy zapewniają opiekę artystyczną, znakomitą atmosferę, noclegi w pokojach 2 osobowych, pyszne posiłki, oraz próby na profesjonalnej scenie teatralnej z nagłośnieniem. W trakcie warsztatów dokonywane będą również nagrania chórków oraz próby do koncertu. Warsztaty to przede wszystkim profesjonalne konsultacje sceniczne – praca nad intonacją, dykcją, plastyką ruchu, aktorską interpretacją piosenki, doborem piosenek. Zachęcamy również do przywiezienia własnego repertuaru nad którym indywidualnie popracujemy na warsztatach (podkład lub nuty). Zajęcia będą odbywały się codziennie w godzinach 10-14/ 16-20. Wieczorami po zajęciach planujemy projekcje filmowe koncertów i spektakli.


Uczestnicy otrzymają do wcześniejszego przygotowania piosenki, nad którymi podczas warsztatów będą pracować z Romanem Kołakowskim i Agatą Klimczak.
FINAŁEM
będzie udział w prapremierowym widowisku
„CIVIS CHRISTI”

w Pałacu Prymasowskim w Warszawie 9.05.2017 oraz na Jasnej Górze 26.05.2017


Warsztaty odbędą się w malowniczo położonej miejscowości TARCZYN
( 30 km od Warszawy). Gospodarzami będą 
Agata Klimczak i Roman Kołakowski oraz GOK Tarczyn.

 


Koszt: 500 złotych - ilość miejsc ograniczona.

Quem Quaeritis? - Misterium Drogi Krzyżowej

Quem Quaeritis? - Misterium Drogi Krzyżowej

Hadrian Filip Tabęcki, Roman Kołakowski

 

Data wydania: 27 lutego 2017

Numer katalogowy: CDMTJ11759

QUEM QUAERITIS? ( Kogo szukacie? ) to rockowe oratorium teatralne, którego konstrukcja opiera się na dramacie liturgicznym i średniowiecznych misteriach paschalnych, a idea sięga do tajemnic Drogi Krzyżowej – dzieląc opowieść według Stacji Męki Pańskiej.

 

W trakcie misterium uczestniczymy w Drodze Jezusa na Golgotę widzianą oczami świadków wydarzeń – bohaterów historycznych ( Piłat, Filon z Aleksandrii ), postaci ewangelicznych ( Szymon z Cyreny, Weronika, Józef z Arymatei, Gracze, Żołnierze ) i ludzi anonimowych, którzy przypadkowo znaleźli się na Via Dolorosa ( Karczmarka, Informator, Kobieta, Cieśla – budowniczy Krzyża ). Ich krótkie, lapidarne kwestie zaśpiewane przez wybitnych polskich aktorów, tworzą nie tylko przejmujący dramat religijny, czy obraz historyczny, ale stają się ważną współczesną refleksją filozoficzno-artystyczną Romana Kołakowskiego na temat moralnej kondycji człowieka.

 

Kompozycja Hadriana Filipa Tabęckiego jest dziełem wielowarstwowym i wielowątkowym, brawurowo łączącym polifoniczną muzykę symfoniczną z dynamicznym brzmieniem rockowym, dramatyczną interpretację aktorską z wirtuozowskim śpiewem operowym oraz tradycyjne zaśpiewy ludowe z monumentalnym brzmieniem klasycznego chóru, nie zatracając niczego z powagi poruszanej tematyki.

 

W projekcie „Quem Quaeritis” wzięło udział ponad 100 wykonawców: czołówka polskich aktorów i wokalistów,  „Kameleon” Septet, Orkiestra Sinfonietta Cracovia, Chór Polskiego Radia w Krakowie, Ludowy Zespół Śpiewaczy z Markowej. Całością dyrygował Radosław Labakhua.

 

LISTA UTWORÓW

1. Prolog

2. Stacja I - Piłat

3. Stacja II - Cieśla

4. Stacja III - Młody Żołnierz

5. Stacja IV - Karczmarka

6. Stacja V - Szymon z Cyreny

7. Stacja VI - Weronika

8. Stacja VII - Stary Żołnierz

9. Stacja VIII - Filon z Aleksandrii

10. Stacja IX - Młody kat

11. Stacja X - Gracze

12. Stacja XI - Stary kat

13. Stacja XII - Informator

14. Stacja XIII - Maria Kleofasowa

15. Stacja XIV - Józef z Arymatei

16. Epilog

Słynny niebieski prochowiec

GRAMY:

PREMIERA:
1.05 o 19.00 w studio Lutosławskiego

2.05 na zakończenie Festiwalu Filmów Niezwykłych w Sandomierzu. 

TEATR PIOSENKI ma zaszczyt zaprosić na niezwykły spektakl muzyczny
pt. SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC

scenariusz: AGATA KLIMCZAK, ROMAN KOŁAKOWSKI
malarstwo: KATARZYNA KULPA
animacje : PIOTR MARCIN STAPIŃSKI
filmy : KRYSTIAN ANDRZEJEWSKI
kostiumy : AGATA KLIMCZAK 
kierownictwo muzyczne: RAFAŁ KONIECZNY
reżyseria : ROMAN KOŁAKOWSKI

TEATR PIOSENKI:
AGATA KLIMCZAK, ALEKSANDRA RADWAN, BARTŁOMIEJ ABRAMOWICZ, GRZEGORZ BUKOWSKI, ROMAN KOŁAKOWSKI, RAFAŁ KONIECZNY, MARCIN KĄTNY

KAGYUMA: Julia Kulpa, Marta Mackiewicz, Agata Majewska, Kamila Salach

ORKIESTRA TEATRU PIOSENKI:
Paulina Kalińska – flet
Bartłomiej Abramowicz – fortepian
Robert Bielak – skrzypce
Marcin Gałkowski – gitara elektryczna
Michał Wąsik – gitara basowa 
Grzegorz Kuligowski – perkusja

To opowieść o młodości, o miłości i buncie, o poezji, muzyce i szalonych latach rewolucji kontrkulturowej lat sześćdziesiątych. Jej kanwą są legendarne ballady i wiersze, których autorem jest jeden z najbardziej popularnych i najwybitniejszych bardów współczesności – LEONARD COHEN, który zmarł 7 listopada 2016 roku.

Postaci z jego piosenek ZUZANNA, JANE, MŁODY, OBCY, GOŚĆ, MUZYK i POETA opowiedzą o świecie, który jest niezmienny w swojej nieustannej zmienności, ale walczące ze sobą nieustannie DOBRO i ZŁO zawsze znajdują ukojenie w największej wartości, jaką jest MIŁOŚĆ.

Wieża Pieśni, Tańcz mnie po miłości kres, Chelsea Hotel, Closing Times, Lubię patrzeć, Jestem twój, Zacałuj mnie na śmierć, To ten walc, Zuzanna, Cygańska żona, Słynny niebieski prochowiec, Ona jest i Alleluja! – wielkie kompozycje wspaniałego Artysty w znakomitych interpretacjach aktorskich i wokalnych.

Wszystkie ballady zabrzmią w zupełnie nowych, prapremierowych przekładach Romana Kołakowskiego, odkrywających przed widzami niezwykłą metaforykę Leonarda Cohena, w której amerykańska otwartość i bezkompromisowość miesza się z zachowawczą tradycją wschodnio-europejską, a religia judaistyczna z chrześcijaństwem i kontemplacją buddyjską.

„Słynny niebieski prochowiec" to nowoczesny spektakl multimedialny z niezwykłymi, barwnymi projekcjami, opartymi na malarstwie Katarzyny Kulpy, wprowadzającymi widza w świat wielkiego mistrza ballady LEONARDA COHENA.

Spektakl zapowiada podwójny album CD "Słynny niebieski prochowiec" Teatru Piosenki.

Nowości w serii Dobre Piosenki

Seria ''Dobre Piosenki", redagowana od stycznia przez Romana Kołakowskiego, poszerza się o kolejne tytuły. Można na niej usłyszeć znanych twórców jak i debiutujących artystów. Poezja największych twórców w nowych, współczesnych aranżacjach.  Zapraszamy do Empiku!

''Dobre Piosenki" wyd. MTJ,. Redakcja Roman Kołakowski Teatr Piosenki.

W serii ostatnio ukazały się:

Wojciech Belon Zaśpiewany
Leonard Cohen Zaśpiewany
Kazimierz Grześkowiak Zaśpiewany
Cyprian Kamil Norwid Zaśpiewany
Suplement Rosyjski. Autor Nieznany Zaśpiewany
Jan Wołek Zaśpiewany

Dom Wschodzącego Słońca

Reżyseria: Roman Kołakowski

Premiera: 2016-09-24

Autor: Roman Kołakowski

 

Obsada: Małgorzata Wiercioch, Żaneta Kurcewiczówna, Anna Podgórzak, Artur Czerwiński, Leszek Andrzej Czerwiński, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Jacek Zdrojewski, Paweł Wolsztyński

Scenografia: Beata Jasionek

Muzyka: Roman Kołakowski

 

Kierownik muzyczny, aranżacja: Grzegorz Bukowski 
Wizualizacje: Piotr Marcin Stapiński
Kostiumy: Agata Klimczak

 

„Dom Wschodzącego Słońca” to prapremierowa sztuka muzyczna Romana Kołakowskiego, napisana i skomponowana specjalnie dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie.

Akcja rozgrywa się w koszalińskim środowisku młodzieży artystycznej – autor przywołuje nazwiska rzeczywistych osób, konkretne miejsca i prawdziwe zdarzenia. Współczesność przeplata się z historią …

Grupa muzyków rockowych – Greg, Lalek, Aga, Maryjanka – poszukuje stałego miejsca na próby ambitnego zespołu. Ukończyli szkołę i co dalej? Są pełni zapału i wiary w sens oryginalnej, własnej twórczości, ale wejście w dorosłość zmusza ich do licznych kompromisów artystycznych i trudnych wyborów życiowych.

Założeniem sztuki jest pokazanie kontrastu pomiędzy fasadowością i komercjalizacją współczesnej Polski, a zapominanymi korzeniami, wymazywaną tradycją. Jak zmienić rozgoryczenie ludzi kształtem kraju, jaki został zbudowany po roku 1989, jak poprawić sytuację „ludzi odsuniętych na margines życia społecznego”? Czy istnieje możliwość porozumienia w oparciu o wspólne doświadczenie przeszłości i akceptację najważniejszych wartości – kulturowych, religijnych, artystycznych?Muzyka rockowa przeplatać się będzie z innymi gatunkami i stylami.Pytanie zadane niegdyś przez Juliusza Słowackiego „Polska, ale jaka?” wciąż wymaga od każdego z nas własnej odpowiedzi.

Nowości w serii Dobre Piosenki

Seria ''Dobre Piosenki", redagowana od stycznia przez Romana Kołakowskiego, poszerza się o kolejne tytuły. Można na niej usłyszeć znanych twórców jak i debiutujących artystów. Poezja największych twórców w nowych, współczesnych aranżacjach.  Zapraszamy do Empiku!

''Dobre Piosenki" wyd. MTJ,. Redakcja Roman Kołakowski Teatr Piosenki.

W serii ostatnio ukazały się:

The Tiger Lillies Zaśpiewany
Adam Mickiewicz Zaśpiewany
Jonasz Kofta Zaśpiewany

seria Dobre Piosenki

Seria ''Dobre Piosenki", redagowana od stycznia przez Romana Kołakowskiego, poszerza się o kolejne tytuły. Można na niej usłyszeć znanych twórców jak i debiutujących artystów. Poezja największych twórców w nowych, współczesnych aranżacjach.  Zapraszamy do Empiku!

''Dobre Piosenki" wyd. MTJ,. Redakcja Roman Kołakowski Teatr Piosenki.

W serii ostatnio ukazały się:

Zbigniew Herbert zaśpiewany
Julian Tuwim Zaśpiewany
Władysław Broniewski Zaśpiewany
Wisława Szymborska Zaśpiewana
Karol Wojtyła Zaśpiewany
Jan Twardowski Zaśpiewany
Bolesław Leśmian Zaśpiewany
Czesław Miłosz Zaśpiewany

Obchody 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Pamiętamy! Pamiętamy o bohaterstwie i poświęceniu mieszkańców Warszawy, Powstańców Warszawskich! Dlatego zapraszamy na uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.

 

- godz. 16.00 – Msza św. w Kolegiacie św. Anny

- godz. 17.00 – koncert patriotyczny „Gloria Victis” na cmentarzu w Wilanowie w wykonaniu Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego

- godz. 17.00 – Msza św. w godzinę wybuchu Powstania w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej oraz Apel Poległych na Cmentarzu Powstańców Warszawy w Powsinie

- godz. 18.30 – koncert grupy „Pod Prąd” oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie, na ul. Ptysiowej 3

 

Wstęp wolny!

Faustyna

Z okazji Światowych Dni Młodzieży Urząd Dzielnicy Wilanów oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają na oratorium „Faustyna”. Zostanie ono wykonane 24 lipca - o godz. 18.00 - w kościele oo. Barnabitów na ul. Jana III Sobieskiego 15. 

 

W spektaklu muzycznym przedstawiającym historię życia Orędowniczki Bożego Miłosierdzia wystąpią aktorzy współpracujący z Teatrem Piosenki, Chór Con Brio Parafii św. Elżbiety w Powsinie oraz zespoły Centrum Kultury Wilanów: Powsinianie i Grupa 30+. Reżyserem oratorium jest Roman Kołakowski.

 

Wstęp wolny!

Najbliższe wydarzenia

27
Słynny niebieski prochowiec
09 2017

SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC piosenki Leonarda Cohena / najbliższe spektakle: 27.09.2017 - Radio Wrocław, 28.09.2017 - CK Świdnica, 08.10.2017 - Filharmonia Lubelska

Czytaj więcej
29
Sprzedawca piosenek
09 2017

29.09 godz.18.30 Świdnicki Ośrodek Kultury Świdnica - "Sprzedawca Piosenek" -recital Romana Kołakowskiego

19
Piosenki ze starej pasieki
04 2016

"Piosenki ze starej pasieki" - piosenki Jana Krzysztofa Kelusa w Teatrze Narodowym scenariusz i reżyseria: Roman Kołakowski produkcja: SOS Music Poland

Galeria zdjęć ze spektaklu
04
Premiera płyty Roman Kołakowski Zaśpiewany
04 2016

Już od 04.04.2016 na półkach empiku Roman Kołakowski Zaśpiewany

Roman Kołakowski zaśpiewany
Back to Top