ITINERIS FINIS NON EST

Nasza Łódź ruszyła dwa lata temu we Wrocławiu, w Teatrze Polskim. Dzięki wsparciu Miasta Wrocław, Teatru Polskiego i Strefy Kultury mogliśmy stworzyć widowisko ,,Non est Finis”.
To dopiero początek, nasza podróż zaprowadziła nas do kolejnego portu jakim jest rok prowadzenia Fundacji im. Romana Kołakowskiego. Ta droga nie ma końca dlatego chcemy ją kontynuować co roku podczas urodzin Romana 8.06, tworząc widowisko podsumowujące kolejny rok działania Fundacji.
W 2020 roku z powodu pandemii zmuszeni byliśmy odwołać widowisko ,,na żywo” i zrobić krótki, kameralny streaming online, będący zapowiedzią kolejnego formatu. Walczyliśmy w tym roku do ostatniej chwili o spotkanie z publicznością . Jak mówi sam tytuł- ,,Itineris finis non est”- przecież nie ma końca trasy, nie możemy się zatrzymać! To ,,Exodus” i credo Fundacji im. Romana Kołakowskiego.
W naszej tegorocznej podróży po różnych krajach towarzyszyć nam będą wspaniali artyści, którzy przyjęli nasze zaproszenie już w zeszłym roku: Natalia Sikora, Monika Węgiel, Agata Grześkiewicz, Damian Łukawski i inni. Słodko- gorzka muzyczna wędrówka po różnych zakątkach świata (piosenki polskie, rosyjskie, czeskie, amerykańskie) będzie popijana zacnym trunkiem na wzmocnienie ducha i odporność! Usłyszymy zarówno utwory znane i lubiane (m. in. ,,Cyganeria”, ,,Wędrowni sztukmistrzowie”, ,,Część siebie, której masz już dość”), jak i utwory wykonane premierowo, z ostatnich tłumaczeń Romana Kołakowskiego (,,Cierpienie”, ,,Mikimauzoleum”, ,,Sarajewo”). Całość widowiska odbędzie się na scenie plenerowej, na dziedzińcu Impartu, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
Za scenariusz, reżyserię, kierownictwo muzyczne, multimedia i technikę, koordynację artystyczną i produkcję będą odpowiadać, tak jak w zeszłym roku najbliżsi współpracownicy Teatru Piosenki- Agata Klimczak- Kołakowska, Grzegorz Bukowski, Marcin Kocik, Krystian Andrzejewski.
Partnerem widowiska będzie Impart i Strefa Kultury Wrocław oraz Prezydent Miasta Wrocławia. Koncert planowany jest na 13.06.2021 godz. 19.00 Dziedziniec Impart Wrocław.
Do zobaczenia!

Data

13 cze 2021
Expired!

Czas

20:00

Lokalizacja

Impart
Centrum Kultury Impart, Wrocław
Kategoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *