Galeria Sandecjana

Koncert z okazji 725-lecia Nowego Sącza.

Niezwykły koncert, który Teatr Piosenki przygotował specjalnie na okazję obchodów 725-lecia Nowego Sącza. Nasze muzyczne widowisko traktowało o najważniejszych dla miasta wydarzeniach, które wyraźnym akcentem zarysowały się w jego historii i wpłynęły na dalsze losy.

Cieszymy się niezmiernie, że mieliśmy okazję przygotować tak odmienny i jednocześnie niepowtarzalny koncert. Zadbaliśmy o to, aby w warstwie treściowej spektakl odwoływał się – oczywiście w sposób artystyczny i poetycki zarazem – do współczesności Nowego Sącza, do tego, co czyni nowosądeczan wspólnotą.

Dwa kluczowe elementy uczyniły „Galerię Sandecjanę” wyjątkową. Pierwszym są ludzie – artyści, którzy właśnie na Sądecczyźnie rozpoczęli swoją artystyczną drogę. Tutaj zaczęli budować swoją karierę. I to ich ustami w dużej mierze Roman Kołakowski – twórca i reżyser widowiska – zdecydował się opowiedzieć całą historię.

Drugim kluczowym elementem są utwory oparzone tekstami napisanymi specjalnie na tę okazję (autorem jest Roman Kołakowski). Dzięki nim obchody 725-lecia Nowego Sącza stały się również okazją do poznania wielu jednostkowych historii – ludzkich historii, które wspólnie zbudowały historię tego miasta.