„My z AK” – VII Letnie Warsztaty Teatru Piosenki

Widowisko,,My z AK” zakończyło tegoroczne VII Letnie Warsztaty Teatru Piosenki. Było przepięknie, wzruszająco, emocjonalnie. 4 dni – tyle w sumie nad nim pracowaliśmy. Wiem, że czasem wydaje się, że to niewykonalne… Ale ja zawsze jestem przekonana, że się uda – jeśli tylko grupa się zaangażuje i da z siebie 100% to sukces jest murowany ☺️

Warsztaty to 10 dni bardzo intensywnej pracy i dzięki temu mamy takie efekty. Razem z edycjami zimowymi to moje 9 spotkanie z młodzieżą na Warsztatach. Za każdym razem jest inaczej. Nie zmienia się jedno. Razem możemy więcej. Mamy wspaniałe dzieci i młodzież, które przez te dni udowadniają, że nie muszą mieć smartfonów, gier komputerowych żeby się świetnie bawić. Rozumieją, odczuwają, dają autentyczne emocje, uczą się od siebie nawzajem. Te emocje właśnie i ich energia jest budulcem tych widowisk. Tak jak im powtarzałam, papier zawsze trzeba ożywić, nie tylko odtworzyć to, co jest napisane. Poczuć i zrozumieć. A potem już tylko wspólnie,, popatrzeć na słońce, normalnie żyć „.

Dziękuję też zespołowi ludowemu ,, Tarczynianie” że byliście z nami jak co roku i w tym roku pięknie weszliście w inscenizację. Jestem z Was bardzo dumna.

Dziękuję dyrekcji GOK Tarczyn za współpracę i możliwość organizacji warsztatów. Dziękuję za obsługę techniczną i dyplomy oraz plakaty. Dziękuję Pani Burmistrz i Gminie Tarczyn za wsparcie w organizacji wycieczki Śladami AK do Warszawy i obecność na obydwu przedstawieniach oraz tyle ciepłych słów.

Teraz chwila odpoczynku i wracamy!

Gloria Victis – chwała zwyciężonym
Bohaterom tamtych dni
Ludziom zwykłym, w życiu zagubionym
Niech się sen spokojny śni
Skra nadziei mała, szczęścia płomyk nikły
Zwyciężonym chwała

Gloria Victis

Fot. Marek Zdrzylowski