Podsumowanie 2018 roku

Koniec roku to czas podsumowań… Ten rok był dla nas wyjątkowo pracowity – przede wszystkim przygotowywaliśmy się do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości i największego koncertu dla 5500 tys. widowni na Hali Stulecia.

Wydaliśmy również dwupłytowy album CD z piosenkami z widowiska ,,Imiona Wolności”, zdjęciami, opisami bohaterów (album do nabycia u nas – na FB lub mailowo teatr.piosenki@onet.eu).

fot. Michał Pańszczyk

Ale wszystko po kolei.

Dziękujemy zespołowi Szkoły „Strumienie” za styczniowe warsztaty zakończone spektaklem „Francesco”.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w spektaklu za nakręcenie DVD „Opery Matematycznej” – jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to DVD i CD powstało! (dostępne w Empikach).

Dziękujemy za zaproszenie na festiwal „Dźwięki Słów”. Dzięki Wam powstał kolejny, fascynujący spektakl „Odpowiedzi spłonęły” na podstawie twórczości Zbigniewa Herberta i Josepha Conrada, który będziemy wznawiać w tym roku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom letnich warsztatów Teatru Piosenki! Mam nadzieję, że miło wspominacie tydzień z nami i nauczyliście się wielu rzeczy! Do zobaczenia za rok! 

Dziękujemy GOK Tarczyn, Urząd Gminy Tarczyn, wszystkim organizatorom, sponsorom i sympatykom a przede wszystkim uczestnikom festiwalu „Jesienne róże”. To nasze pierwsze kroki w organizacji festiwalu w Tarczynie ale już wiemy, że to dopiero początek – widzimy się pod koniec września na kolejnym festiwalu retro!!!

Dziękujemy MTJ i FONOBO za zaproszenie nas do współtworzenia czteropłytowego albumu „Osiecka w popkulturze”, to dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt! 

Poza Osiecką dziękujemy za wydanie płyty Stachura ze Złotej Kolekcji z naszymi wykonaniami Steda!

Dziękujemy wszystkim organizatorom oraz współtwórcom za XVIII Dzień Papieski. Mieliśmy zaszczyt robić koncert („Promieniowanie ojcostwa”) w Świątyni Opatrzności Bożej dla kilkutysięcznej widowni na żywo i kilkumilionowej przed telewizorami…

Dziękujemy za zaproszenie do Cieszyna z okazji Dni Miasta i obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości! Zrobiliśmy kolejny wielki telewizyjny koncert na Rynku – „Sztandary niepodległości”.

Czas na „Imiona Wolności” … podamy to w liczbach:

  • ponad 200 artystów na scenie,
  • 6 miesięcy przygotowań,
  • 19 dni zdjęciowych,
  • 39 postaci historycznych,
  • 20 rekonstruktorów,
  • ponad 100 minut w pełni autorskiego projektu, który na żywo został obejrzany przez ponad 5500 osób zgromadzonych w Hali Stulecia oraz zarejestrowany przez ATM Rozrywka.

Dziękujemy ponownie wszystkim i każdemu z osobna. Jesteście wspaniałą ekipą!

Dziękujemy za VII Warsztaty Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury „Cała Jaskrawość”. Mamy nadzieję, że rokroczne spotkanie z twórczością Mistrza Steda daje Wam tyle samo radości ile nam…

Poza tym dziękujemy za wszystkie inne koncerty, spektakle i recitale, za inspirujące twórcze spotkania, za rozmowy o sztuce… i Wam dziękujemy, Droga Publiczności!

fot. Michał Pańszczyk

Za to, że możemy istnieć i tworzyć. Za to, że jest dla kogo robić sztukę ambitniejszą, skłaniającą do refleksji, za to, że udało nam się znaleźć w tym natłoku wszechobecnego chłamu i tandety odbiorcę inteligentego, oczekującego czegoś więcej niż tylko komercyjnej papki, serwowanej na co dzień przez media.

W Nowym Roku obiecujemy się nie zmieniać! Oczekujcie kolejnych spektakli i koncertów Teatru Piosenki. Będą nowości, będą wznowienia, już niedługo ruszamy z nową energią , stroną www i kalendarzem imprez!

A teraz szampańskiej zabawy! ✌️

Dosiego roku!


Teatr Piosenki 
Agata Klimczak i Roman Kołakowski