Przypowieść Błękitna w Studiu Piosenki Polskiego Radia

W sobotę, 27 kwietnia 2019 roku, gościliśmy w Muzycznym Studiu im. Władysława Szpilmana. W ramach tego artystycznego spotkania mieliśmy okazję zaprezentować najbardziej znane kompozycje Romana Kołakowskiego. Koncert oczywiście był transmitowany online – zapraszamy do obejrzenia! (TUTAJ)

To było niezwykłe spotkanie – przede wszystkim z twórczością Romana. Na scenie pojawili się artyści, którzy przez lata towarzyszyli Kołakowskiemu na scenie oraz w życiu prywatnym. Byli to jego sceniczni partnerzy, współpracownicy, jak i przyjaciele. Agata Klimczak-Kołakowska, Agata Grześkiewicz, Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski wraz z Marcinem Kątnym nadali wydarzeniu ponadprzeciętny wymiar. Spotkanie z twórczością Kołakowskiego uczynili drzwiami do pokoju, w którym nadal, na swoim ulubionym fotelu, siedzi Mistrz. I gra. I śpiewa. I zaprasza do posłuchania. Wystarczyło więc przejść przez otwarte przez artystów drzwi.

Dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie kwietniowy koncert pt. „Przypowieść błękitna”, dostępna jest rejestracja wydarzenia (TUTAJ).