Słynny Niebieski Prochowiec

Data premiery: 2 maja 2017 r.

Miejsce premiery: Warszawa

Postaci z jego piosenek ZUZANNA, JANE, MŁODY, OBCY, GOŚĆ, MUZYK i POETA opowiedzą o świecie, który jest niezmienny w swojej nieustannej zmienności, ale walczące ze sobą nieustannie DOBRO i ZŁO zawsze znajdują ukojenie w największej wartości, jaką jest MIŁOŚĆ.

Wieża Pieśni, Tańcz mnie po miłości kres, Chelsea Hotel, Jestem twój, To ten walc, Zuzanna, Cygańska żona, Słynny niebieski prochowiec, Ona jest, Alleluja – to tylko niektóre z kompozycji wspaniałego Artysty, które usłyszymy w znakomitych interpretacjach podczas spektaklu. Wszystkie ballady zabrzmią w zupełnie nowych, prapremierowych przekładach Romana Kołakowskiego odkrywających przed widzami niezwykłą metaforykę Leonarda Cohena, w której amerykańska otwartości i bezkompromisowość miesza się z zachowawczą tradycją wschodnio-europejską, a religia judaistyczna z chrześcijaństwem i kontemplacją buddyjską. Specjalnie na potrzeby spektaklu powstały również nowoczesne, wirtuozowskie aranżacje autorstwa Rafała Koniecznego — wybitnego kompozytora, aranżera i multiinstrumentalisty młodego pokolenia. Udało się w nich połączyć mocne, rockowe uderzenie z poetycką metaforą, skomplikowane, wielogłosowe partytury z prostotą pieśni, a najważniejsze — ukazać ponadczasową, magnetyczną siłę melodii i tekstów Cohena.

SŁYNNY NIEBIESKI POCHOWIEC” to nowoczesny spektakl multimedialny z niezwykłymi, barwnymi projekcjami wprowadzającymi widza w poetykę wielkiego mistrza ballady LEONARDA COHENA.

WYSTĘPUJĄ

Jane –  AGATA KLIMCZAK, Zuzanna – ALEKSANDRA RADWAN

Muzyk – BARTŁOMIEJ ABRAMOWICZ, Gość – GRZEGORZ BUKOWSKI

Obcy – MARCIN KĄTNY, Poeta – ROMAN KOŁAKOWSKI, Młody – RAFAŁ KONIECZNY

ORKIESTRA TEATRU PIOSENKI

BARTŁOMIEJ ABRAMOWICZ – fortepian,

ROBERT BIELAK – skrzypce elektryczne,

SZYMON CHUDY – gitara elektryczna,

MICHAŁ WĄSIK – gitara basowa,

MATEUSZ MANIAK – perkusja,

RAFAŁ KONIECZNY- instrumenty klawiszowe

scenariusz: AGATA KLIMCZAK, ROMAN KOŁAKOWSKI

scenografia: AUGUSTYN PAWLICKI

kierownictwo muzyczne: RAFAŁ KONIECZNY

filmy: KRYSTIAN ANDRZEJEWSKI

multimedia: MARCIN KOCIK

malarstwo: KATARZYNA KULPA

kostiumy: AGATA KLIMCZAK

reżyseria: ROMAN KOŁAKOWSKI