Solidarni z Ukrainą

Zapraszamy do udziału w koncercie, który stanowi wyraz wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim, doświadczającym brutalnej agresji ze strony Rosji. Wybrzmią utwory traktujące o wolności, miłości do ojczyzny i o tym, jak wielkim złem jest wojna.

Koncert rozpocznie się 27 lutego 2022 r. o godz. 20.00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii.

Wstęp jest bezpłatny; rezerwacja miejsc: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl – ze względu na sytuację epidemiczną obowiązuje limit miejsc na widowni, nie są do niego wliczane osoby zaszczepione, prosimy zatem o zabranie ze sobą certyfikatów covidowych.

Koncert „Łazienki dla Ukrainy” stanowi wyraz wsparcia i solidarności z narodem ukraińskim, brutalnie zaatakowanym przez Rosję. Wolność i niepodległość to dwa podstawowe prawa każdego narodu. Nie ma zgody na kwestionowanie tych wartości; na niezawinioną śmierć, strach i upokorzenie. Koncert w Łazienkach Królewskich jest wołaniem o opamiętanie, sprzeciwem wobec przemocy i głosem przeciw wojnie. Wyraźmy naszą solidarność z dumnym narodem ukraińskim!

Podczas koncertu usłyszymy utwory traktujące o wolności, miłości do ojczyzny i o tym, jak wielkim złem jest wojna. Będą to znane pieśni z repertuaru m.in. Jacka Kaczmarskiego, Romana Kołakowskiego i Edwarda Stachury.

W koncercie wezmą udział artyści z Teatru Piosenki (Fundacja im. Romana Kołakowskiego) oraz teatrów scen polskich: Damian Aleksander, Jacek Bończyk, Grzegorz Bukowski, Dominika Chorosińska, Beata Chyczewska, Mateusz Dwornik, Jarosław Gajewski, Artur Gotz, Agata Grześkiewicz, Martyna Jelita, Klaudiusz Kaufmann, Agata Klimczak- Kołakowska, Edyta Krzemień, Paweł Lipnicki, Damian Łukawski, Natalia Maczyta-Cokan, Kaja Mianowana, Radosław Pilarz, Ewa Serwa, Andrzej Seweryn, Natalia Skipor, Jerzy Schejbal, Anita Steciuk, Tomasz Steciuk, Krzysztof Szczepaniak, Łukasz Talik, Konrad Wantrych, Monika Węgiel, Leszek Zduń.

Po koncercie wyjście z Łazienek Królewskich odbywać się będzie wyłącznie przez bramę od ul. Agrykola przy Starej Oranżerii.

Koncert będzie streamingowany online na FB Teatr Piosenki, Łazienki Królewskie, Ambasada Ukrainy. W trakcie koncertu będzie organizowana zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie.

Zbiórkę prowadzi Fundacja UNITERS (United Volunteers), polecona przez Ambasadę Ukrainy w Polsce.
Fundacja UNITERS (United Volunteers)

Santander Bank: 55 1090 1841 0000 0001 4887 5552

Stream z koncertu

Zdjęcia