Za nami „Imiona Wolności”

Za nami kolejny niezwykły, magiczny i NIEPOWTARZALNY projekt – widowisko multimedialne pt. „Imiona Wolności”, które powstało z myślą o obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Rocznica to niezwykła, więc i jej obchody naznaczone były wyjątkowością. „Imiona Wolności” powstawały bardzo długo, a ich ostateczny kształt to efekt ogromnej pracy, wysiłku, wyrzeczeń, ale i niezliczonej radości wielu zaangażowanych w to przedsięwzięcie osób. 

Jesteśmy ogromnie wzruszeni, że w taki sposób mogliśmy świętować tę niezwykłą rocznicę! Nie zamykamy jednak projektu – prace nad wydawnictwem (DVD + CD) trwają. Jeszcze w grudniu 2018 roku planujemy podzielić się z Wami efektem naszej pracy. Chcemy też, by dzięki temu pamięć o „Imionach Wolności” pozostała z nami dłużej… na kolejne 100 lat Niepodległej! 🙂 

Tymczasem pozostaje nam podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt. Czynimy to więc słowami Romana Kołakowskiego – siły sprawczej „Imion Wolności„. 

***

Imiona Wolności

Dzięki składam Wszystkim Artystom: aktorom, muzykom, śpiewakom, dyrygentom, tancerzom, filmowcom, animatorom, grafikom, graficiarzom, fotografikom, scenografom, choreografom, realizatorom dźwięku, światła, multimediów, kostiumologom, charakteryzatorom – wielki projekt, który mogłem zrealizować ze wspaniałymi ludźmi.

Szczególnie chcę podziękować Marcinowi Kocikowi – producentowi technicznemu, który zapanował nad całością projektu. I Grzegorzowi Bukowskiemu – szefowi muzycznemu, który spędził ze mną najwięcej czasu przy tym spektaklu. Świetny dźwięk to zasługa Macieja Marchewki, a światło przepiękne Sergieja Czernikova.

Po raz kolejny znakomite filmy zrobił Krystian Andrzejewski, a animacje Piotr Marcin Stapiński. Romana Agnel i Cracovia Danza to klasa dla siebie, a odkryciem jest „Inwencja” Angeliki Skowronek. Brawo! 

AGATKA!!! Agata Klimczak – 30 września urodziła mi Tymoteusza, a już występuje i jest moim niezastąpionym współrealizatorem całości. Tymoteusz był z nami! Dziękuję też dzieciom (i rodzicom dzieci), młodzieży i dorosłym z Tarczyna. Jesteście świetni! 


Na zdjęciu (powyżej) ANDRZEJ SEWERYN jako Józef Piłsudski – to graffiti, które podczas spektaklu zdążył zrobić MGR MORS.

Dziękuję wszystkim Wam i Tobie PANIE PREZYDENCIE. Rafał Dutkiewicz po raz kolejny obdarzył mnie wielkim zaufaniem i to dzięki Jemu mogliśmy zrobić ten projekt, jak wcześniej „Anioły Auropy„, „Requiem pro pace„, „Mysterium Iniquitatis„, „Księgę Aniolów i Ludzi„, „Operę Matematyczną„.

Sto lat Niepodległości uczciliśmy wspólnie. Wciąż jestem przejęty i wzruszony Waszym zaangażowaniem i wspaniałym profesjonalizmem. 

Drodzy Przyjaciele – dziękuję!

Roman Kołakowski