„Zapach cynamonu” – VII Letnie Warsztaty Teatru Piosenki

Teatr Piosenki już po raz siódmy, zorganizował dla tarczyńskich dzieci i młodzieży, letnie warsztaty artystyczne. Przez pięć dni uczestnicy warsztatów pracowały nad musicalem zatytułowanym „Zapach cynamonu”, opartym na opowiadaniu Bruno Szulca „Sklepy cynamonowe”.

W środę 27 lipca, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, uczestnicy warsztatów wystąpili w przygotowanym spektaklu. Przed występem jednak, reżyser spektaklu – Agata Klimczak Kołakowska, w krótkich słowach opowiedziała o pracy podczas warsztatów oraz o treści samego przedstawienia.

Młodzież przy pomocy tekstu, piosenek, tańca i symboli, zaprezentowały opowieść o tęsknocie i powrotach do rodzinnych miejscowości, w której kształtowały się osobowości każdego z nas. Ta tęsknota dotyka chyba każdego z nas. Wyfruwamy spod skrzydeł troskliwych rodziców, usamodzielniamy się, układamy samodzielnie swój życiorys, ale przychodzi chwila, kiedy nachodzi nas to wspomnienie miejsc w których dorastaliśmy, kiedy formowały się nasze kręgosłupy.

Mimo zaledwie pięciu dni pracy nad spektaklem, całość wyszła naprawdę bardzo efektownie. Owacje na stojąco były tego najlepszym dowodem.

Po spektaklu Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz podziękowała młodym artystom za wspaniały występ, natomiast wszystkim instruktorom pracującym z młodzieżą, pogratulowała osiągnięcia tak znakomitych efektów. Agata Klimczak natomiast powiedziała na zakończenie, że tak dobre efekty podczas w tak krótkim czasie można osiągnąć zarówno dzięki świetnej pracy instruktorów jak i zapałowi i talentowi tarczyńskiej młodzieży.

Spektakl powstał dzięki pracy zespołu instruktorów: scenariusz i reżyseria – Agata Klimczak-Kołakowska, emisja głosu, zajęcia indywidualne – Natalia Skipor, ruch sceniczny – Angelika Skowronek, muzyka, aranżacje, zespoły wokalne – Grzegorz Bukowski.

Tekst i foto – Marek Zdrzyłowski