Zapraszamy na koncert „Pragnienie Wolności” w ramach LXIV Tygodnia Filozoficznego na KUL

Wolność jest pragnieniem każdego świadomego człowieka. To stan, w którym można dokonywać wyborów bez nacisku, z własnej i nieprzymuszonej woli. Dążenie do wolności jest zadaniem, które stoi przed każdym z nas.

Nie wszyscy jednak uznają prawo innych do samodecydowania. W różnych momentach dziejów pojawiały się rozmaite systemy dławiące w pojedynczych ludziach, a także w narodach pragnienie wolności. My, Polacy w naszej historii, kilkakrotnie musieliśmy walczyć o to podstawowe prawo każdego człowieka. Musieliśmy walczyć o prawo do istnienia niezależnego narodu, który ma ambicje samodzielnie kierować swoim losem.

Droga do wolności, czy droga wolności, nie jest dana na zawsze. To wyzwanie. Za każdym razem inne. Za każdym razem uwzględniające okoliczności historyczne i społeczne. Można zaryzykować stwierdzenie, że ilu ludzi, tyle pomysłów na drogę do wolności.

Koncert PRAGNIENIE WOLNOŚCI jest próbą uchwycenia zjawisk i napięć, które towarzyszą walce o wolność. Jest swego rodzaju muzyczną wędrówką, podczas której nie brak zwątpienia, ale i nadziei, że walkę o wolność podjąć warto.

[…] Jeśli za coś nie warto umierać,
Nie warto dla tego żyć.


Data koncertu: 16 maja 2022 r.

Miejsce koncertu: Lublin, Katolicki Uniwersytet Lubelski, CTW

Wystąpią: Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski, Szymon Chudy, Mateusz Dwornik, Agata Klimczak-Kołakowska, Natalia Skipor, Leszek Zduń.

https://www.kul.pl/koncert-teatru-piosenki-im-romana-kolakowskiego-pt-pragnienie-wolnosci,art_99092.html?fbclid=IwAR0KHd4Wh1u0u6t_RF29pA9Dx01hCblNbBNLdks3H9uYXkVKGqsSXInDfHI