Zapraszamy na wyjątkowy musical: „Łaszczyńscy. W służbie ludzkości”!

Fabuła musicalu pt. „ŁASZCZYŃSCY. W SŁUŻBIE LUDZKOŚCI” zbudowana jest wokół postaci braci – twórców pierwszego polskiego patentu, właścicieli kopalni w Miedziance.

Łaszczyńscy wynaleźli, po czym opatentowali, proces elektrolizy, który w tamtym czasie wykorzystywano do pozyskiwania miedzi.

Dziś w ten sposób uzyskujemy zielony wodór – paliwo przyszłości, ważny element odbywającej się obecnie transformacji energetycznej. ŚGP Industria wybrała braci Łaszczyńskich na patronów powoływanej teraz Centralnej Doliny Wodorowej.

Dokonania wybitnych wynalazców wykorzystywane są po dziś dzień w chemii, elektrotechnice, energetyce.

Celem spektaklu jest przedstawienie w przyjaznej formie sylwetek braci, a także edukowanie młodego pokolenia w zakresie tematyki związanej z nauką, jako pomostem łączącym przeszłość z teraźniejszością.

Do udziału w musicalu organizatorzy zaprosili wspaniałych artystów: aktorów musicalowych, którym towarzyszyć będzie zespół artystyczny Kieleckiego Teatru Tańca, chór oraz orkiestra Teatru Piosenki.

Wydarzenie będzie w pełni autorskim projektem, produkowanym przez Fundację Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria „Kaganek“ oraz Fundację im. Romana Kołakowskiego.

Pokaz przedpremierowy:
26 września, godz. 18:00
Wojewódzki Dom Kultury
WSTĘP BEZPŁATNY

Premiera spektaklu:
12.10.2023, godz. 18.00
Duża Scena
Plac Moniuszki 2B, Kielce
WSTĘP BILETOWANY

Dodatkowe pokazy:
13.10.2023, godz. 10.00
13.10.2023, godz. 18.00
Duża Scena
Plac Moniuszki 2B, Kielce
WSTĘP BILETOWANY

Bilety: https://www.bilety24.pl/koncert/1260-laszczynscy-w-sluzbie-ludzkosci-95544?id=522238

Przygotowania: