70-lecie Radia Kielce

Obchody jubileuszu 70-lecia Polskiego Radia Kielce zwieńczył koncert galowy, który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wystąpił m.in. pochodzący ze stolicy Świętokrzyskiego Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Gościem specjalnym był Felicjan Andrzejczak, wokalista Budki Suflera w latach 1982-83. Publiczność usłyszała m.in. takie przeboje, jak „Noc komety” oraz „Jolka, Jolka”.

Imiona Wolności

„IMIONA WOLNOŚCI” to współczesna, brawurowa opowieść o najważniejszych humanistycznych wartościach stworzonych i bronionych przez człowieka: Wolności Jednostki, Wolności Społeczeństwa i Wolności Narodu, to opowieść o Wolności Polski na tle panoramy najważniejszych zdarzeń historycznych, a także nurtów politycznych Europy i świata początku XX stulecia.

Sztandary Niepodległości

„Sztandary Niepodległości” to koncert, który powstał specjalnie dla Was – cieszynian. Opowiada nie tylko o naszej, polskiej historii walk o niepodległość. Jest przede wszystkim opowieścią o walce wyjątkowych cieszynian. Chcieliśmy tym samym pokazać, jak ważne dla dzisiejszej wolności były i są „małe wojenki”, często zapomniane już przez historię.

Promieniowanie Ojcostwa

Roman Kołakowski wraz z Teatrem Piosenki i Artystami, którzy swoim wkładem uświetnili koncert, podjął próbę uchwycenia rozmaitych odblasków ojcostwa. Koncert ukazuje więc różne oblicza miłości, a każde wyrasta z niezwykłego źródła – konkretnego tekstu, encykliki, Jana Pawła II. W ten sposób mądrość Papieża Polaka łączy się z powszednią codziennością.

Jesienne Róże

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Festiwalu JESIENNE RÓŻE została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie. Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o zaangażowaniu w muzyczne wyzwanie młodzieży zainteresowanej zarówno muzyką, jak i literaturą.

Galeria Sandecjana

Niezwykły koncert, który Teatr Piosenki przygotował specjalnie na okazję obchodów 725-lecia Nowego Sącza. Nasze muzyczne widowisko traktowało o najważniejszych dla miasta wydarzeniach, które wyraźnym akcentem zarysowały się w jego historii i wpłynęły na dalsze losy.

Ogrody Złudzeń

„Ogrody Złudzeń” to koncert premierowy, który promował najnowsze wydawnictwo Adriana Konarskiego – album o tym samym tytule. W trakcie koncertu wystąpiła m.in. Agata Klimczak. Wykonywana przez nią piosenka „Las Rymanowski” do słów Stanisława Wyspiańskiego została umieszczona na nowym albumie z kompozycjami Adriana Konarskiego. Serdecznie zachęcamy do zakupienia wydawnictwa.

Civis Christi

„Civis Christi…” jest opowieścią o życiu i kapłańskiej posłudze Kardynała Stefana Wyszyńskiego – „Wielkiego Inter Rexa Rzeczypospolitej” – od chwili narodzin, dzieciństwa, młodości i powołania, poprzez lata wojny i okupacji, czasy stalinizmu i aresztowania, okres Ślubów Narodu Polskiego i Millenium, lata siedemdziesiąte i udział w rzymskim konklawe, które wybrało kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową, aż po najsłynniejsze spotkanie dwóch Wielkich Polaków, czasy Solidarności, zamachu na Jana Pawła II i ostatnie chwile życia Księdza Prymasa.

Gloria Victis

Koncert przygotowany z okazji obchodów 72. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego, który odbył się pod hasłem: Pamiętamy! Pamiętamy bowiem o bohaterstwie i poświęceniu mieszkańców Warszawy, Powstańców Warszawskich!

Powitanie Papieża Franciszka

Chociaż Papież Franciszek, w trakcie tego kilkudniowego pobytu w Polsce, odwiedził wiele miejsc, najważniejsze uroczystości – w tym także jego przywitanie – miały miejsce na Błoniach. Tam też i Teatr Piosenki miał okazję oficjalnie (i zarazem artystycznie!) przywitać papieża. Nasze muzyczne widowisko oglądało wówczas (na żywo!) ponad 600 tys. publiczność.