Odpowiedzi spłonęły

„Odpowiedzi Spłonęły” to spektakl muzyczny na podstawie twórczości Zbigniewa Herberta i Josepha Conrada ukazujący wątki historyczne i zaskakującą wspólnotę autobiografii dwóch wielkich twórców.

Ciemny Teatr Steda

W osiemdziesiątą rocznicę urodzin Edwarda Stachury Teatr Piosenki przygotował spektakl multimedialny pt. „CIEMNY TEATR STEDA”, w którym taniec jest równoważnym elementem artystycznym dla muzyki, malarstwa i poezji.

Słynny Niebieski Prochowiec

„SŁYNNY NIEBIESKI POCHOWIEC” to nowoczesny spektakl multimedialny z niezwykłymi, barwnymi projekcjami wprowadzającymi widza w poetykę wielkiego mistrza ballady LEONARDA COHENA.

Opera Matematyczna

PARADOKSALNY ROZKŁAD SFERY to tytuł jednego z najsłynniejszych twierdzeń matematycznych Stefana Banacha, twórcy analizy funkcjonalnej, które w projekcie artystycznym pt. „OPERA MATEMATYCZNA” staje się metaforą kulturowych, religijnych, naukowych i politycznych zmian, jakie zaszły w Europie i na świecie całym w wyniku II wojny światowej.

Dom Wschodzącego Słońca

„Dom Wschodzącego Słońca” to sztuka muzyczna Romana Kołakowskiego, napisana i skomponowana specjalnie dla Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Akcja rozgrywa się w koszalińskim środowisku młodzieży artystycznej – autor przywołuje nazwiska rzeczywistych osób, konkretne miejsca i prawdziwe zdarzenia. Współczesność przeplata się z historią…

Piosenki ze starej pasieki

Widowisko poświęcone twórczości Jana Krzysztofa Kelusa. Jego ideą jest przybliżenie (przypomnienie) współczesnej publiczności jednego z najważniejszych artystów minionego półwiecza, który nigdy nie zabiegał o medialny rozgłos.

Na rogu świata i nieskończoności

Spektakl „Na rogu świata i nieskończoności” to kabaretowa, pełna wytwornego humoru i ciepłego sentymentu, poetycko-muzyczna opowieść o artystycznym obliczu dwudziestolecia międzywojennego. Bohaterami są niezapomniane gwiazdy przedwojennej, polskiej sceny: Hanka Ordonówna, Mira Zimińska i Mieczysław Fogg.

HIP cHOPin Remix

„HIP cHOPin Remix” to improwizacja rymem i bitem w rytmie etiudy rewolucyjnej. Sztuka muzyczna. Znakomita obsada i dynamiczne aranżacje. Przełamywanie barier – międzypokoleniowych i etnicznych. Piękne piosenki, nowoczesny język i wybitni muzycy. Temu wszystkiemu towarzyszą specjalne projekcje multimedialne, duża dawka humoru, sporo historii romantycznej oraz współczesnej.